KREDITNÍ KARTA

Kreditní karta je druh platební karty, která je spojená s revolvingovým úvěrem. Revolvingový úvěr je úvěr, který držitel kreditní karty postupně splácí, ale zároveň může čerpat dále. Kreditní karty vydávají bankovní společnosti, k nejvýznamnějším patří zcela jistě MasterCard, Visa, DinersClub a Američan Express.

Výhodami pro držitele kreditních karet spočívají v tom, že usnadňují platby v obchodech, nemusí mít u sebe vždy hotovost a také eliminuje směnu valut, což je výhodné u plateb v zahraničí. Těmito kreditními kartami lze platit nejen v České republice, ale i v zahraničí. Držitel nemusí chodit do směnárny, čímž ušetří nejen poplatky ale i čas. K dalším výhodám lze vyjmenovat doplňkové služky, jako jsou různé druhy pojištění (cestovní, úrazové).

K nevýhodám kreditních karet patří vysoké úroky z úvěru, pokud nezaplatíte částku v bezúročném období, dále pak to jsou výběry v hotovosti a dostupnost, některé banky mají dosti vysoké bonitní požadavky na vydání kreditní karty.

Za používání kreditní karty její majitel hradí poplatky a v případě, že nesplatí úvěr v bezúročném období, hradí i úrok, který je dosti vysoký.

Kreditní karta je vydávána na dobu určitou, která ve většině případu se jedná o období jednoho roku až tří let. Na trhu jsou i takové banky, které vydávají kreditní karty s neomezenou platností. Pokud vyprší platnost kreditní karty, držitel má možnost nechat si vystavit novou, některé instituce vystavují novou kreditní kartu automaticky, záleží na typu kreditní karty a klientovi.

Žadatel o vydání kreditní karty musí být starší 18 let, musí mít určitý měsíční příjem a musí být občanem České republiky. K žádosti je nutné doložit občanský nebo řidičský průkaz, popřípadě cestovní pas nebo rodný list, doklady o ověření bydliště – doklad o zaplacení SIPA nebo výpis z účtu a doklady pro ověření příjmu, popřípadě živnostenský list, daňové přiznání nebo výměr starobního důchodu.

Snubní prsteny POLOMIO. Jak zjistit správnou velikost zásnubního prstenu a snubního prstenu. Svatební prsteny budou tak jedinečné, jak jedinečně si je vytvoříte. Jak s přehledem zvládnout žádost o ruku. Jak mít svatební prsteny z hvězdného prachu. Proč snubní prsten osázet drahými kameny? 12 tipů, jak vybrat snubní prsten a nezbláznit se. Víte, že ke zpečetění vašeho příběhu lásky, potřebujete prsteny celkem 3? Jak vybírat svatební zásnubní prsteny? Proč si při výběru svatebního prstenu dát na čas? Z jakého materiálu si nechat vyrobit svatební prsteny?

Hosted on MyDreams VPS server