SPLÁTKY

Splátkou rozumíme většinou pravidelnou platbu, která je ve stanovené výši. Splátkami vlastně fyzická nebo právnická osoba splácí svůj závazek. Platbami, které probíhají pomocí splátek se hradí závazky v čase a poskytují tak možnost dostát závazkům v takové výši jaké byly dlužníkovi poskytnuty, protože jinak by nebylo možné jednorázové splacení závazku. Placení ve splátkách však přináší pro dlužníka mimo jiné kromě dlužné částky zaplatit také úrok, který vyjadřuje cenu peněz za opožděné platby. Nejčastěji se splátkami se lze setkat u různých úvěrů a hypoték, které poskytují bankovní i nebankovní instituce.

S pojmem splátka se však nemusíte setkat jen u úvěrů a hypoték, lze také nakupovat vybrané zboží na splátky v široké síti obchodů. Systém spočívá v tom, že pokud máte nedostatek finančních prostředků a potřebujete koupit např. pračku, stačí jen navštívit příslušný obchod, vybrat si zboží, podepsat úvěrovou smlouvu s prodejcem a domů si odvážíte novou pračku. Poté vám poštou přijde určitý počet složenek (podle toho kolik splátek jste si určili).

Mez výhody k nákupu na splátky zmíníme, že nemusíte mít ručitele, smlouvu sepíšete přímo v prodejně, zboží si ihned odvezete, délku splácení, výši přímé platby nebo i výši měsíčních splátek si můžete zvolit sami. V případě nečekaných situací máte možnost výhodně se pojistit proti neschopnosti splácet úvěr. Splácet nemusíte jen poštovními poukázkami, které obdržíte, ale lze také hradit splátky bankovním převodem, čímž ušetříte za poplatek za složenku.

K sepsání nákupu na splátky vám postačí dva doklady totožnosti (cestovní pas, řidičský nebo občanský průkaz, rodný list), musíte být starší 18 let, je nutno doložit trvalý zdroj příjmu a pevnou telefonní linku do zaměstnání nebo domů.

V současné době už ani nemusíte chodit do obchodu, nakupovat na splátky lze i přes internet. Jde o jednoduchý a bezpečný způsob nákupu, úvěrovou smlouvu i splátky uzavřete prostřednictvím internetu.

Snubní prsteny POLOMIO. Jak zjistit správnou velikost zásnubního prstenu a snubního prstenu. Svatební prsteny budou tak jedinečné, jak jedinečně si je vytvoříte. Jak s přehledem zvládnout žádost o ruku. Jak mít svatební prsteny z hvězdného prachu. Proč snubní prsten osázet drahými kameny? 12 tipů, jak vybrat snubní prsten a nezbláznit se. Víte, že ke zpečetění vašeho příběhu lásky, potřebujete prsteny celkem 3? Jak vybírat svatební zásnubní prsteny? Proč si při výběru svatebního prstenu dát na čas? Z jakého materiálu si nechat vyrobit svatební prsteny?

Hosted on MyDreams VPS server